Rammstein pokoří EDEN Arenu dvěma koncerty

Rammstein se vrátí do Prahy po téměř šesti letech od svého posledního vyprodaného koncertu. Tentokrát se svým fanouškům představí v rámci koncertu pod širým nebem v pražské Eden Aréně 28. a 29. května 2017.

 

Kapela Rammstein patří již léta k nejlepšímu německému hudebnímu exportu. Šestičlenné seskupení, které odstartovalo svoji hudební pouť v roce 1994, doposud po světě prodalo miliony alb, singlů a dvd a získalo nespočetné množství zlatých a platinových ocenění. Největší obdiv svých fanoušků, ale Rammstein sklízejí na koncertních pódiích. Jejich živá vystoupení jsou plná pyrotechnických efektů, obscénních gest, vizuálních vychytávek a především energie.

rammstein1

Pokud je hudba Rammstein ideální jako soundtrack pro budování velkých monumentů v poušti, pak někde v divočejším světě stojí impozantní stavba budovaná dvaadvacet let šesti umělci pocházející z Východního Berlína. Velmi silné jádro kapely tvoří perfektní souhra kytaristů Richarda Z. Kruspeho a Paula Henryho Landerse ve skvělém doprovodu baskytary Olivera Riedela a bubeníka Christopha „Doom“ Schneidera.

 

Samozřejmě nelze opomenout výjimečný talent klávesisty, doktora Christiana „Flake“ Lorenze, jehož klávesy dotvářejí nezaměnitelný zvuk kapely. Frontmanem kapely je charismatický zpěvák a básník Till Lindemann, který je v součastné době bezpochyby jedním z nejosobitějších vokalistů na světě.

 

Rammstein během koncertů vytváří velkolepou show, která nechá chladným jen málokoho. Již od začátků, které se datují do roku 1993, hraje kapela tvrdý a úderný metalový rock, který je však výrazně ovlivněn taneční a elektronikou hudbou. Rammstein vůbec velmi rádi kombinují protikladné ingredience. V jejich hudbě se na jednu stranu mísí tvrdost teutonských rytířů, texty jsou však o vztazích mezi lidmi a lásce.

rammstein

Díky koncertním show, kde si členové kapely velmi často mění převleky a nebojí se použít ani pyrotechnických efektů, mají Rammstein pověst jedné z nejlepších koncertních skupin. Že to pánové naživo opravdu umí, se české publikum přesvědčilo naposledy v roce 2011 v rámci vyprodaného pražského koncertu.

 

„Existují lidé, kteří si myslí, že jsme neuvěřitelně vtipní a lidé, kteří si myslí, že jsme neuvěřitelně vážní,“ řekl kytarista Paul Landers. „Je to jen o osobním názoru. Myslím, že v tomto ohledu jsme něco jako zrcadlo – jakékoliv názory nebo vnímání lidí se v naší tvorbě odráží rovnou zpátky na ně…“

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketpro a Ticketportal od 1490 Kč do 2250 Kč.

Napsal: Lord Charles

Foto: Rammstein