The Composer album zkomponované v 17ti a vydané po 20 letech.

Lord Charles, český umělec žijící v Londýně vydává 29.3. 2018 své nové EP album zvané The Composer. Pět piano skladeb, které zkomponoval již ve svých 17 letech, čekalo 20 let na vydání. Lord Charles tak ke svým narozeninám naděluje tuto hudební novinku všem fanouškům a příznivcům klasické i moderní hudby. Zároveň je The Composer předzvěstí zcela nového plnoformátového alba kombinující elektronickou a rockovou hudbu, na kterém intenzivně pracuje.

EP bude k dispozici online na všech světových hudebních serverch iTunes, Amazon, Spotify, Google Play, Deezer a mnoho dalších pouze po dobu jednoho roku.

Lord Charles čerpal inspiraci pro jednotlivé skladby v různých oblatech a životních událostech.

A.I.D.S Song je psána na motivy rozlučkového dopisu čtenářky, kdysi oblíbeného teenežerského magazínu o její HIV pozitivitě.

Charlie‚s Song vzinkla náhodou pokusem zahrát jednu ze skladeb Eltona Johna. Avšak nezkušenost hrát dle poslechu vedla k tvorbě zcela nové vlastní skladby, kterou si Lord Charles zamiloval.

Love Until Death Do Us Part je temná hudba založená především na basových linkách zapříčeněná rozchodem se svou tehdejší láskou, zatímco Chinese Whisper je v Ces dur založena na „es“ klávesách připomínající tradiční čínskou hudbu, pozvolně se rozvíjíci do rychlejšího až tanečního rytmu.

My Song lze považovat za typickou skladbu inspirovanou moderní poprockovou hudbou.

The Composer je v pořadí druhé album Lorda Charlese a je zcela odlišné od jeho předchozí elektronicko-tanečního albuma Imagination, které bylo vydáno v roce 2009 v České republice a znovu vydáno v roce 2016 celosvětově pod jeho vlastním labelem.

Lord Charles se přestěhoval po životních turbulencích v roce 2014 do Londýna s pouhými 17 librami v kapse. Našel si práci a vnitřně hledal svou životní cestu, kterou našel v roce 2016, kdy absolvoval kurz žurnalistiky na British College of Journalism v Oxfordu, Kurz fotografie na Westminster College a kurz Produkce Elektronické Hudby na SAE Institutu v Londýně v roce 2017, kdy přišel jeho hudební zlom a možnost nahrát své již dávno zapomenuté kompozice. Za pomoci svého profesora Christiana Duky, který se postaral o mix a mastering bylo EP The Composer hotové během několika dnů.

Ačkoliv The Composer nemá téměř nic společného s elektronickou hudbou, jde o základ jeho budoucí elektro-rockové či snad steampunkové tvorby. Lord Charles k tomu řekl:

Když jsem po tolika letech slyšel co jsem kdysi dávno složil a v podstatě zapoměl, byl jsem nadšený z toho jak jsou tyto skladby dobrý a to mě vedlo k jejich vydání jen v jejich piano verzi, protože prostě stojí za poslech.“

The Composer je zároveň něco co můžu hrát živě na rozdíl od svého prvního alba Imagination, kde šlo v podstatě jen o počítačovou produkci.“

Lord Charles pro své plnoformátové připravované album hledá českého zpěváka, který by albu propůjčil vyjímečný hlas stejně tak anglického zpěváka a hráče do kapely (basa, kytara, bicí), se kterými by mohl dokončit své regulérní album a vydat se s ním na turné.

Napsáno: Lord Charles (Tisková zpráva)