Hudebník

Ovlivněn skupinou Queen jsem začal ve svých 12 letech psát vlastní texty. Po 3 letech jsem se pokusil texty nabídnout vydavatelství Monitor/EMI, ale jak se dalo čekat bez úspěchu. Rozhodl jsem se proto začít hrát na piano, abych si byl schopný hudbu i složit a o necelý rok později nabídl zhudebněné texty stejnému vydavatelství. Tento způsob se neshodoval s konceptem vydavatelství a tak jsem odešel opět s prázdnou.

To mne vedlo k nalezení způsobu jak s minimálními finančními prostředky nahrávat vlastní hudbu, až jsem se postupem času dostal k hudebnímu programu jež mi umožnil vytvářet vlastní hudební kreace byť na základě samplů. Ve stejné době jsem se začal zajímat taktéž o elektronickou hudbu a na doporučení svého známého si pořídil syntezátory Yamaha CS1X, které jsem si zamiloval.

Ovlivněn Jean-Michel Jarrem jsem se pokusil své album přibížit králi elektronické hudby. Postupně tak vzniklo mé debutové album Imagination, které jsem si nakonec vydal sám v roce 2009 přes českého online prodejce i-legalne.cz. Jelikož o dva roky později tento prodejce zkrachoval bylo album nedostupné až do roku 2016, kdy vyšlo online pod mým vlastním labelem a je k dispozici celosvětově na nejznámějších serverech. V roce 2017, kdy jsem již nějaký čas bydlel v Londýně jsem se zapsal na kurz elektronické hudby na SAE Institute, kde jsem objevil další možností a rozšířil své hudební obzory při tvorbě elektronické hudby.

To mne motivovalo začít pracovat na dalším albu. O 20 let později od původní kompozice a odmítnutí EMI je tak k dispozici mých pět skladeb hraných pouze na piano na mém novém EP albu The Composer, které bude dostupné pouze 1 rok jako předzvěst mého nového regulérního alba.

 

SpotifyApple iTunesAmazonGoogle Play

Rolovat nahoru