Hynek Tomm, turné jako Karel Gott?

hynektomm2-236x300Lord Charles.cz: Ahoj Hynku, díky za Tvůj čas k rozhovoru. Ty už máš za sebou hodně věcí ve Tvé pěvecké kariéře, často zpíváš s Evou Pilarovou, zpíval jsi na výletní lodi, natočil jsi titulní píseň ke Kameňáku 3, máš za sebou první album, udělal si i nějaké duety s dalšími zpěváky a mnoho dalšího. Co chystáš teď? Můžou se Tví fanoušci těšit na novou desku?

Hynek: Ano, nové CD bude a příznivci si jej budou moci poslechnout hned začátkem příštího roku Bude to vlastně zmapování posledních pěti let, budou na něm písně solové i duety, které dosud ještě na CD nevyšly

A jaké duety máš na mysli?

Duety které jsem natočil s Evou Pilarovou, Kateřinou Brožovou, netradičně s Květou Fialovou, s Valerii Zawadskou, ale také s raperem Robbym, rád si totiž občas i odskočím do jiného žánru..

Kdy budeš mít nějaké nové koncerty?

Tento týden zpívám na Adventu v Hořicích, pak dvakrát v Praze – a také v mém rodném Chebu. Konkrétně se mohou fanoušci podívat na mých stránkách www.hynektomm.cz.

Ty vystupuješ relativně často, ale přesto – nebylo by zajímavější např. udělat desku a pak něco jako turné k této desce a představit jí širokému publiku po celé ČR, eventuelně Slovensku? Udělat to tak, jak se to běžně dělá? Myslím, že by to mohlo přitáhnout více návštěvníků.

hynektomm1Myslím, že takové turné dělám poměrně často. Někdo zpívá pětkrát za měsíc a nazývá to turné, a těch je tady dost, a takovéto opravdové turné jak to dělá třeba Karel Gott , tak to zas jsem při zemi.

Ty jsi víceméně univerzální zpěvák, protože dokážeš zazpívat téměř jakýkoliv styl. Který hudební styl Tě však ovlivňuje nejvíce, či který posloucháš nejradši?

Přiznám se, že hudbu moc neposlouchám, jsem spíš filmový maniak. Když už hudbu , tak takový styl, který sám nedělám, a to je Jazz.

Na zpěváka Tvých kvalit mi přijde, že jsi pořád trošku v pozadí české hudební scény. Máš touhu být i o něco známější u široké veřejnosti, nebo jsi spokojený s tím, jak to je?

Vše je tak jak má být, vše má smysl, samozřejmě že mám sny, touhy, bez toho žít neumím. A co bude, to se uvidí, každopádně neusínám a jdu si dál za svými sny.

Máš nějaký tým lidí, kolegů, umělců, se kterými spolupracuješ při Tvých hudebních aktivitách nejraději?

Pracoval jsem velmi rád s textaři Pavlem Cmíralem, Josefem Fouskem, Edou Krečmarem a hudebníky z Děda ML. I. Band.. Jinak říkám, co se neuděláš sám, to nemáš. A odpovědný za to, co divákům předneseš jsi jenom a jenom ty. Jinak se všemi osobnostmi se kterými jsem nazpíval duet, jsem pracoval velmi rád.

Co tě čeká v přištím roce?

hynektomm3-300x237V příštím roce mě čeká spolupráce s velkým orchestrem, zatím neprozrazuji více, jen to, že budu zpívat převážně v italštině, a jak už jsem zmiňoval, těším se na nové CD.

Když nezpíváš, jak trávíš volno nebo dovolenou? Máš nějaká místa, kam rád jezdíš a relaxuješ, nebo kde sbíráš inspiraci?

Odpočinout od Prahy si jezdím do Chebu ke své mamince, dovolenou nijak neprožívám, mám ji furt, neboť práce je mým koníčkem či-li i zábavou.

Díky za rozhovor a ať se daří.

I já děkuji.

Rozhovor vedl Lord Charles

Obrázky zveřejněné se svolením Hynka Tomma