To jsem já, Lord Charles

Fotograf

Lásku k fotografii jsem objevil až v roce 2016 a to především díky Instragramu. Tak trochu i z nedostatku fotek, které bych mohl publikovat jsem se rozhodl investovat do DLSR fotoaparátu a začít fotit. Jelikož chci být profesionálem ve všech ohledech pokusil jsem se své prvotní fotky nabídnout do fotobank. Samozřejmě bez úspěchu. To mne však motivovalo se ve fotografii zlepšit a zajímat se více do detailu o to správné nastavení a kompozici. Absolvoval jsem kurz fotografie na Westminster College.

Stejně tak jako moje vášen k cestování byla fotografie možností jak zdokumentovat mé cesty. Kromě street photography si však užívám také focení modelek. Začal jsem spolupracovat s Českou modelkou a zpěvačkou Janou Kadeřávkovou často známou pod uměleckým jménem Vanilla na svém prvním fotoprojektu Vanilla Na Hřibitově, kde jsem se pokusil skloubit svá oblíbená témata gotiku a nude art v jeden projekt. Začal jsem také spolupracovat s texaskou modelkou Amandou Kee se kterou jsem měl tu čest si vyzkoušet pro změnu alternativní a cosplay styl.

Výsledek, stejně tak jako fotky z cest si je možné prohlédnout na mém speciálním fotowebu LordCharles…

Jakožto kreativní a také trochu ujetý umělec jsem začal pracovat i na dalších specifických projektech, kterými jsou (již brzy).

Hudebník

Ovlivněn skupinou Queen jsem začal ve svých 12 letech psát vlastní texty. Po 3 letech jsem se pokusil texty nabídnout vydavatelství Monitor/EMI, ale jak se dalo čekat bez úspěchu. Rozhodl jsem se proto začít hrát na piano, abych si byl schopný hudbu i složit a o necelý rok později nabídl zhudebněné texty stejnému vydavatelství. Tento způsob se neshodoval s konceptem vydavatelství a tak jsem odešel opět s prázdnou.

To mne vedlo k nalezení způsobu jak s minimálními finančními prostředky nahrávat vlastní hudbu, až jsem se postupem času dostal k hudebnímu programu jež mi umožnil vytvářet vlastní hudební kreace byť na základě samplů. Ve stejné době jsem se začal zajímat taktéž o elektronickou hudbu a na doporučení svého známého si pořídil syntezátory Yamaha CS1X, které jsem si zamiloval.

Ovlivněn Jean-Michel Jarrem jsem se pokusil své album přibížit králi elektronické hudby. Postupně tak vzniklo mé debutové album Imagination, které jsem si nakonec vydal sám v roce 2009 přes českého online prodejce i-legalne.cz. Jelikož o dva roky později tento prodejce zkrachoval bylo album nedostupné až do roku 2016, kdy vyšlo online pod mým vlastním labelem a je k dispozici celosvětově na nejznámějších serverech. V roce 2017, kdy jsem již nějaký čas bydlel v Londýně jsem se zapsal na kurz elektronické hudby na SAE Institute, kde jsem objevil další možností a rozšířil své hudební obzory při tvorbě elektronické hudby.

To mne motivovalo začít pracovat na dalším albu. O 20 let později od původní kompozice a odmítnutí EMI je tak k dispozici mých pět skladeb hraných pouze na piano na mém novém EP albu The Composer, které bude dostupné pouze 1 rok jako předzvěst mého nového regulérního alba.

Spisovatel

Již od svého ranného věku jsem měl rád psaní, ať už to bylo psaní textů k hudbě, pokusy psát scénáře a později i psát sáhodlouhé emaily svým kolegům v práci, které skoro nikdo nedočetl. Ve svých 15 letech jsem začal psát svou fantasy knížku, kterou jsem za tu dobu několikrát přepsal a zatím ještě nedokončil a to proto, že jsem si ještě nenašel čas a tu správnou inspiraci. Přesto v roce 2014 jsem rozvinul příběh a je velká šance, že knížku brzo dopíšu. Kromě fantasy se také pokouším psát i v jiných žánrech. Jelikož je tato má vášeň stále ve vývinu, sám ještě nevím jak má spisovatelská kariéra začne či skončí, ale určitě to bude stát za to.

Investor

Prachy! To mě vždycky zajímalo. Koho ne, že? A proto, že mne nebaví chodit do práce, začátkem roku 2019 jsem objevil kouzlo investování a zcela mne nadchlo. Jak tvrdě vydělané peníze mohou vydělávat ještě víc peněz, které vám zajistí finanční nezávislost a svobodu. O své počáteční zkušenosti a proniknutí do investování najdete v mých článcích.