V posledních několika článcích v naší rubrice jsme se věnovali nestandardním druhům investičních aktiv nebo poměrně neznámým, avšak zcela stěžejním ukazatelům a představovali jsme si jejich význam a implikace. Kromě toho jsme vám nabídli několik seznamů konkrétních akcií, jež považujeme za vhodné kandidáty k investici.
Tentokrát je však čas udělat několik kroků zpět, povznést se do investičních výšin a pohlédnout na trhy širší optikou. Nejsou to totiž pouze vhodně zvolená investiční aktiva, co vám zaručí úspěch na burze. Neméně důležité je totiž také to, jak se chováte při tržních propadech a jak na ně nahlížíte.
Spousta investorů z řad retailu totiž tržní propady vnímá jako naprostou katastrofu. Každý den bedlivě sledují červená čísla, počítají prohlubující se ztráty a často v nejméně vhodné chvíli nevydrží, zbaví se svých pozic a z trhu se stáhnou.
Zkušení obchodníci se přitom různých tržních propadů a krizí nejen že nebojí, ale vyloženě se na ně těší. Jedná se totiž o poměrně vzácné chvíle, kdy se na zemi doslova válí obrovské bohatství, jehož se lacině zbavili ti, kteří nevydrželi.
Postup, jak se má investor chovat během krize, lze nejlépe vystihnout slovy Nathana Rothschilda: „Nakupujte, když v ulicích teče krev.“
Po každé krizi totiž přijde býčí růst, jež odmění ty, kteří se nebáli a nakoupili, když trhy zachvátila panika.
V dnešním článku se podíváme na tři další tipy týkající se toho, jak zvládat krize a jak na nich vydělávat, když ostatní, krátkozrací investoři prodávají se
to jde.
Přečtěte si celý článek nerušeně s předplatným PREMIUM.
Neomezený přístup k našemu obsahu. Články, galerie.
PREMIUM
předplatné, které vás obohatí
pouze 39 Kč/měsíc zrušte kdykoliv bez závazků.
Už mám předplatné - přihlásit se.