Kytaristka Michaela Jacksona vystoupí tento týden v Česku.

jenifferbatten3Americká kytaristka Jennifer Batten, dlouhodobá spoluhráčka ikonického Michaela Jacksona (+25.6.2009) se představí v Česku. V rámci festivalu Kytara napříč žánry, který se koná již po devatenácté vystoupí v Táboře, v Praze a Varnsdorfu. V Praze se představí ještě jednou při workshopu v prostorách obchodu Kytary.cz.

Kromě skvělé kytaristky, je Jennifer Batten také multimediální umělkyně a oblíbená pedagožka. V 80tých letech hrála ve stylově různorodých kapelách, ale slávu jí přinesla především spolupráce s Michaelem Jacksonem. V roce 1987 let se přihlásila na konkurz do doprovodné kapely krále popu, kde uspěla z více jak sta uchazečů.

jenifferbatten2sDesetiletá spolupráce započala na jeho Bad Tour, které vidělo přes 4 milióny lidí. Byla součástí i při turné Dangerous a HIStory Tour. „Spolupráce s Michaelem Jacksonem byla skvělá škola, ale v zákulisí jste si s ním nepopovídali. Poslední čtyři minuty show, kdy jsme ještě na pódiu hráli mohutné finále, Michael už ujížděl s ochrankou pryč z haly či stadiónu,“ vzpomíná v jednom z rozhovorů Jennifer.

„V lednu 1993 hrála Jeniffer Batten v přímém přenosu po boku Michaela Jacksona pro 1,5 miliardy lidí v 80 zemích v přestávce amerického Superbowlu,” upozorňuje ředitel festivalu Stanislav Barek na jeden z pozoruhodných milníku interpretčiny kariéry, a dodává: „My jsme ale rádi, že letos ji budeme moci představit coby vynikající sólistku mimopražskému publiku, v Praze pak jako pedagožku a zejména jako protipól i partnerku našich spíše akustických Kytarových rebelek, Dagmar Voňkové a Jany Šteflíčkové.”

Jeniffer Batten také vzpomíná na spolupráci s dalším výrazným umělcem. „Jeff Beck zase hrál na pódiu tak nahlas, že jeho zesilovače zvukaři v sálech do pět tisíc lidí vůbec nezapojovali do pultu…“

jenifferbatten1sBěhem své kariéry vydala Jennifer Batten tři sólová alba http://www.batten.com/Media-Audio.html. Album Above Below & Beyond (2002), Momentum (2002), Whatever (2009). Podílela se i na dalších projektech. Působí také jako vyhledávaná pedagožka, její sólové multimediální koncerty zaujmou kromě virtuózní hry také tvořivým využitím současných elektronických technologií či videa.

 

12.10., 19.00 hod., Divadlo Oskara Nedbala, Divadelní 218, 390 01 Tábor
Jennifer Batten (USA)
Vstupné: v předprodeji 250,- Kč (www.festival-vina.cz), na koncertě 300,- Kč

 

13.10.,   20.00 hod., Kytary.cz, Mezi vodami 23, Praha 4 – Modřany
Jeniffer Batten (USA) – Workshop
Vstupné: 149,- Kč v předprodeji, 199,- Kč na místě

 

14.10.,  19.00 hod. Praha, Městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1
KYTAROVÉ REBELKY : Jennifer Batten (USA), Jana Šteflíčková (CZ), Dagmar Andrtová (CZ)
Vstupné:  390,- Kč

 

15.10.,  19.30 hod., Lidová zahrada, Karlova 702,  Varnsdorf
                 Jennifer Batten (USA)
Vstupné: 250,- Kč

 

napsal: Lord Charles